1. Tą Mszą Świętą wigilijną rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki obecności Bożej, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 11 stycznia 2026 roku.
2. W I dzień Bożego Narodzenia, Msze według niedzielnego porządku: o godz. 07.00, 09.00 (ZW) i 13.30. Przeżyjmy ten dzisiejszy uroczysty dzień radośnie, w gronie rodziny, śpiewając wspólnie kolędy.
3. Drugi dzień świąt ( 26 grudnia) – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 09.00 (ZW) i 13.30.
4. W obotę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino.
5. W nadchodzącą niedzielę, 28 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi, nich wszyscy ich członkowie pogłębiają swoją wiarę w szkole Chrystusa i dzielą się nią z wszystkimi napotkanymi ludźmi. Na mszy św. o godz. 13.30 będziemy się modlić w intencji rodzin i małżeństw z naszej parafii oraz odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
6. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątecznego wystroju naszej świątyni oraz w uroczystą oprawę Świąt. Dziękuję panom kościelnym i osobom z nimi współpracującym, organistkom, organiście i chórowi, liturgicznej służbie ołtarza.
Serdeczne podziękowania kierujemy za pięknie przygotowany i przystrojony żłóbek oraz szopkę do wspólnoty Anonimowych Alkoholików działającej przy naszej parafii, a także do wspólnoty „AŠ ESU” oraz ks. Kęstutisa Dvareckasa. Dziękujemy za ich zaangażowanie i posługę wobec osób zmagających się z różnymi uzależnieniami, którym pomagają wracać do życia, wolności i nadziei.
Szczególne słowa wdzięczności kieruję do moich braci kapłanów za posługę sakramentalną w ostatnich dniach.
Od serca podziękowania dla zespołu radia Znad Wilii, dla Pana prezesa Czesława Okińczyca z małżonką, dla Panu Dyrektora Mirosławowa Juchniewicza z małżonką, i dla całej ekipy radia Znad Wilii, zawdzięczając waszej służbie ludzie na całej Wileńszczyżnie i nie tylko, mogą uczęstniczyć we Mszach św., niech dobry Bóg wynagrodzi Wam stokronie swoimi łaskami.
7. Dziękujemy dla naszych ofiarodawców, dobroczyńców i miłośników Kalwarii Wileńskiej za wsparcie modlitewne i składane ofiary na rzecz naszej parafii.
Drodzy Parafianie, Kochani Goście Kalwarii Wileńskiej,
i wszyscy, którzy łączycie się z nami przez Radio Znad Wilii.
W ten wieczór wigilijny życzę Wam, aby Bóg, który rodzi się cicho i bez rozgłosu, znalazł w Waszych sercach bezpieczne miejsce. Niech Jego obecność przyniesie pokój tam, gdzie jest zmęczenie, nadzieję tam, gdzie jest lęk, i światło tam, gdzie bywa ciemno.
Niech ten wieczór wigilijny przypomni nam wszystkim, że nie jesteśmy sami – bo Bóg jest blisko, pośród naszego życia, dokładnie takiego, jakie jest. Błogosławionych, pełnych czułości Świąt Bożego Narodzenia.
