Mašinų šventinimas

OGŁOSZENIA 2026 05 03

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY (3 maja 2026)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj, w naszym kraju, w sposób szczególny wspominamy i świętujemy nasze Mamy. Kochane Mamy,
    dziękujemy Wam za dar życia, za czułość, która uczy kochać, za serce, które potrafi przebaczać i zawsze na nas czekać. Dziękujemy za nieprzespane noce, za modlitwy szeptane w ciszy, za troskę, której często nie dostrzegaliśmy, a która była najczystszą formą miłości.Niech Bóg wynagrodzi Wam każdy trud, każdą łzę i każdy uśmiech. Niech obdarza Was zdrowiem, pokojem serca i radością płynącą z dobra, które zasiewacie w swoich dzieciach. Kochane Mamy – jesteście darem, którego nie da się zastąpić. Dziękujemy, że jesteście.
    Dzisiaj się modliwy za żywe nasze mamy, natomiast jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. składkowa z nieszporami za zmarłe mamy, wypraszając dla nich łaskę życia wiecznego. Imiona jak żywych, jak i zmarłych matek można zapisać w zakrystii.
  2. Dzisiaj o godz. 13.30, ks. Tomasz odprawi w naszej parafii swoją Mszę świętą prymicyjną. Po Eucharystii udzieli każdemu indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy oraz na poczęstunek po Mszy świętej. Niech to będzie piękny czas jedności, wdzięczności i radości całej naszej wspólnoty. Zebrane ofiary podczas Mszy Świętej prymicyjnej zostaną w całości przekazane naszemu Księdzu Prymicjantowi jako dar serca na początek jego kapłańskiej drogi oraz wsparcie w pierwszych potrzebach związanych z podjętą posługą.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: tradycyjnie o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najś. Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłąństwa i życia zakonnego.
  4. Dokładnie w piątek przypada też 1. rocznica wyboru papieża Leona XIV. Właśnie 8 maja 2025 roku pochodzący ze Stanów Zjednoczonych kardynał Robert Prevost został wybrany na kolejnego papieża Kościoła katolickiego. Dzień 8 maja urasta w tym wyborze do rangi symbolu – to dzień zakończenia II wojny światowej. Módlmy się za Piotra naszych czasów, papieża Leona XIV, aby prowadzony światłem Ducha Świętego, umacniał Kościół Chrystusowy i skutecznie zabiegał o pokój na świecie.
  5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie sprawujemy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej, w dniu powszednie i soboty o godz. 17.30, niedzielami o godz. 08.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  6. Zapraszamy każdego z nas do osobistej rejestracji i udziału w Światowym Apostolskim Kongresie Miłosierdzia. To wydarzenie wyjątkowe: Kościół z całego świata przyjeżdża do Wilna, do naszego kraju. Zwykle trzeba jechać daleko, tym razem to my jesteśmy gospodarzami. To czas modlitwy, spotkania i umocnienia wiary. Nie wiemy, kiedy taka okazja znów się powtórzy – warto z niej skorzystać. Rejestracja: https://gailestingumokongresas.lt/
  7. Osobistym modlitwom wszystkich parafian polecam też dzieci z naszej wspólnoty, które przygotowują się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. Niech ich serca na trwałe zaprzyjaźnią się z Panem Jezusem, aby jak najczęściej przystępowały do Eucharystii – źródła największych łask. Już dzisiaj informuję, że w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce w 9 maja, podczas Mszy Świętej o godz. 14.00.
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer gazetki „Spotkania”. Znajdziecie w nim program Uroczystości Zielonych Świątek w Kalwarii Wileńskiej oraz relację ze święceń kapłańskich ks. Tomasza i ks. Roberta wraz z homilią abp. Gintarasa Grušasa o kapłaństwie jako służbie opartej na pokorze, modlitwie i miłosierdziu. Ponadto artykuł o św. Andrzeju Boboli, zagadki o św. Janie Pawle II i wiele inspirujących treści dla pogłębienia wiary.
  9. Zapraszamy serdecznie na Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Kalwarii Wileńskiej pod hasłem „Od lęku do misji – spotkanie, które przemienia”. W dniach 18–24 maja czeka nas bogaty program modlitwy: Msze św., adoracja Najświętszego Sakramentu, Drogi Krzyżowe, dzień kapłanów i osób konsekrowanych oraz dzień wspólnot polskich. Kulminacją będzie niedziela Zesłania Ducha Świętego z uroczystymi celebracjami i bierzmowaniem. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz na parafialnym Facebooku. A teraz małe wyzwanie – nie przychodź sam: weź ze sobą przynajmniej trzy osoby 😊 Łąka jest duża, krzesełek i „kaszy proboszcza” na pewno wystarczy dla wszystkich! Niech to będzie prawdziwe spotkanie, które przemienia i prowadzi nas od lęku ku misji.