Sužadėtinių kursai NUOTOLINIU BŪDU

VEDAME KURSUS NUOTOLINIU BŪDU

Siekdami suteikti daugiau laiko ir galimybių sužadėtiniams gerai pasiruošti Santuokos sakramento priėmimui, Lietuvos vyskupai nusprendė nustatyti naują minimalų registracijos Santuokai terminą: nuo 2019 m. sausio 1 d. visose Lietuvos vyskupijose Santuokai registruotis reikės ne vėliau kaip prieš penkis mėnesius iki pageidaujamos sakramento priėmimo datos.

Mūsų parapijoje (Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) (Kalvarijų g. 329) sužadėtiniai rengiami pagal Lietuvos Šeimos Centro parengtą 8 susitikimų darbo mažose grupėse programą. Susitikimai vyksta vieną arba du kartus per savaitę (iš anksto paskelbtą savaitės dieną).

 

Registracija – el. paštu: suzadetiniukursai@vilniauskalvarijos.lt  tel. 8 614 81485

 

Registruojant reikia nurodyti abiejų sužadėtinių vardus ir pavardes, kada ir kokioje bažnyčioje tuoksitės, telefono numerį bei kontaktinį elektroninio pašto adresą.

Organizuojami grupiniai užsiėmimai sužadėtiniams šiomis temomis:

·         Kas mums svarbu. Šiame susitikime kalbame apie vertybes ir jų įtaką mūsų gyvenimui.

·         Bendravimas ir bendrystė. Kalbame apie tai, kuo skiriasi bendravimas ir bendrystė. Aptariame ne tik bendravimo įgūdžių, bet ir asmenybės brandos įtaką mūsų bendrystei.

·         Kartu per permainas. Kalbame apie būtinybę augti, tobulėti, aptariant poroje sudėtingas gyvenimiškas situacijas, ugdant palankias šeimai nuostatas, pasitelkiant įvairią ir visapusišką kitų pagalbą.

·         Atleisti ir švęsti. Kalbame apie atleidimą ir gailestingumą šeimoje, mokomės atleidimo meno.

·         Krikščioniškas požiūris į lytiškumą. Nagrinėjame visuomenėje susiformavusius mitus apie lytiškumą, klausytojai supažindinami su Bažnyčios pozicija šiuo klausimu.

·         Vaisingumo pažinimas. Gyvenimas iki gimimo. Sužadėtiniai supažindinami su pagrindiniais vaisingumo požymiais, vaiko vystymusi iki gimimo, aptariami bioetiniai gyvybės klausimai.

·         Dievas ir Bažnyčia. Drauge apmąstome savo ryšį su Dievu ir Bažnyčia.

·         Priesaika. Nagrinėjame priesaikos tekstą, kalbama apie Sakramentus, santuokos gėrį.

Kiekvienas susitikimas trunka 2 val. Susitikimuose bus pristatomi ir bendri dalykai apie santuoką, ir pavyzdžiai iš gyvenimo. Vėliau bus diskutuojama grupėje, poromis atliksite pratimus. Taip pat Jums bus užduodami namų darbai, kad galėtumėte neskubėdami apmąstyti svarbiausias temas. Būtina abiems dalyvauti visuose susitikimuose.

Pas mus galima dalyvauti su vaikais, turime pakankamai ploto ir ne kartą taip darėme. Yra ir žaislų.

Jei norėsite, po susitikimų galėsite asmeniškai pasikalbėti su vedančiaisiais.

Mes drauge su Jumis stengsimės, kad šie kursai būtų tikrasis, vidinis pasirengimas santuokai, nė kiek ne mažiau svarbus negu vestuvinių rūbų ir vaišių organizavimas. Susitikimų metu gausite „Užrašus sužadėtiniams“ bei kitokios medžiagos. Kitus leidinius patarsime įsigyti.

Pastaba: grupės yra nedidelės – iki 8-9 porų.

Scroll to Top